Invisalign vs Metal: Który aparat jest dla Ciebie odpowiedni?

image

Nawet jeśli ich zęby są nierówne lub krzywe, niektórzy ludzie zrezygnowaliby z prostowania ich za pomocą metalowego aparatu ortodontycznego, aby uniknąć dyskomfortu i zakłopotania związanego z metalem na zębach. Wielu dorosłych waha się również przed noszeniem metalowego aparatu w obawie, że będą wyglądać tak, jakby znowu przechodzili przez niezręczne lata dojrzewania. Na szczęście oferuję Invisalign®. Te przezroczyste, ortodontyczne nakładki są noszone w dwutygodniowych odstępach aż do wyprostowania zębów. Invisalign to świetna opcja, ponieważ nie tylko wyprostuje Twoje zęby i skoryguje Twój zgryz, ale pomoże zapobiec poważnym problemom z zębami i jamą ustną bez wyglądu i uczucia metalu na zębach.

Jako bardzo doświadczony "Smile Sculptor", jestem tutaj, aby pomóc Ci uzyskać uśmiech, który zawsze chciałeś. Ale jakie są główne różnice pomiędzy Invisalign a tradycyjnym metalowym aparatem ortodontycznym? Jeśli chodzi o wygląd, metalowe aparaty ortodontyczne mają widoczne metalowe zamki i druty przyklejone do Twoich zębów. Ponadto, z metalowym aparatem, jesteś bardziej ograniczony co do rodzajów pokarmów, które możesz jeść. Aparat Invisalign jest praktycznie niewidoczny, dzięki przezroczystym nakładkom, które można łatwo wyjąć, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Ponieważ możesz zdjąć tacę Invisalign z ust w dowolnym momencie, Twój świat otwiera się nieco bardziej, jeśli chodzi o możliwość jedzenia, nitkowania i szczotkowania zębów. Nie będziesz musiał zmagać się z bolesnym zaciskaniem drutów i metalem drapiącym wnętrze jamy ustnej.

zęby

Są jednak osoby, które bardziej skorzystają z tradycyjnego aparatu metalowego niż z Invisalign. Ci, którzy potrzebują niewielkich korekt, w tym przepełnionych zębów, niewielkich przerw, lub lekkiego przodozgryzu, podzgryzu lub zgryzu krzyżowego są dobrymi kandydatami do Invisalign. Dla tych, którzy mają bardziej poważne problemy, takie jak duże luki i zgryz, są lepiej z metalowym aparatem ortodontycznym. Długość leczenia zależy od ciężkości przypadku, który może być omówiony i określony podczas konsultacji ze mną.

Jako dentysta kosmetyczny, jestem zaangażowany w pomoc w osiągnięciu zdrowego uśmiechu. Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej na temat swoich opcji z kosmetycznych stomatologii i umówić się na wizytę. Możemy dalej omówić swoje opcje i stworzyć spersonalizowany plan leczenia, aby spełnić swoje cele.